Najważniejsze wydarzenia

Trendy eventowe

Branża wydarzeń, jak każda inna podlega swoistym modom i trendom, które dużej mierze kreowane są przez agencje marketingowe i media społecznościowe.

Zaangażowanie uczestników

To najbardziej dominujący trend eventowy ostatnich lat. Jego istotą jest taki scenariusz wydarzenia, by jego uczestnicy stali się aktywnymi kreatorami, nie tylko biernymi obserwatorami. W celu zachęcenia do wspólnej zabawy przewiduje się różnego rodzaju gry, zabawy, fotobudki. Szczególną formą angażowania uczestników jest flash mob, który początkowo sam był (i wciąż jest wydarzeniem), a później został wykorzystany jako element innych imprez. Zadaniem organizatorów jest przygotowanie takiego zestawu flash moba, by mogli w nim uczestniczyć goście imprezy. Jako element integrujący i odznaczający grupę flash mob można wykorzystać element stroju (czapka, chustka), kwiatka czy cokolwiek innego pozwalającego na wyróżnienie z tłumu.

Oryginalna sceneria

Unikalna sceneria, w której realizowana jest impreza to kolejny z trendów eventowych. Im bardziej zaskakujące otoczenie, tym lepiej. Wykorzystywane są w tym przypadku dekoracje pomieszczeń, lecz również gotowe namioty. Niezapomnianych wrażeń dostarczają klimaty egzotycznych arabskich krajów, baśni pamiętanych z dzieciństwa, współczesnych filmów czy książek. Dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży nieustająco cieszą się na przykład eventy w zamkach stylizowanych na Hogwart rodem z serii o Harrym Potterze.

Motyw przewodni strojów

Motyw przewodni w strojach to kolejna propozycja do wykorzystania zarówno na domowych kameralnych imprezach, jak i na większych eventach. Polega on na tym, że uczestnicy wydarzenia ubierają się zgodnie z narzuconym przez organizatora motywem. Mogą to być na przykład lata ’70 ubiegłego stulecia czy starożytność. Kolebką tego trendu są imprezy karnawałowe, a jego popularność imprezowa wciąż trwa.

Zorganizowanie wydarzenia, które ma być oryginalne i zapaść na długo w pamięć jego uczestników wymaga przygotowania wyjątkowej oprawy i zaangażowania gości. Daje to gwarancję, że impreza będzie długo i dobrze wspominana.

bard