Wakacyjne wydarzenia

Jak przygotować wakacyjny event w plenerze?

Jakie imprezy organizować w plenerze? Odpowiedź brzmi: niemal wszystkie. Co do wyboru określonych okoliczności, nadadzą się tu: śluby, chrzciny, osiemnaste urodziny, urodziny, imieniny, spotkania z przyjaciółmi. Samodzielna organizacja takich niezbyt dużych wydarzeń wymaga jednak spełnienia kilku istotnych warunków.

Zasady perfekcyjnej imprezy w plenerze

1. Pogoda – organizując wydarzenie w tym czasie warto uwzględnić panujące na zewnątrz temperatury i unikać najbardziej gorących okresów. Nawet najlepsza impreza może zniechęcić do aktywnego w niej uczestnictwa, gdy z nieba leje się żar. Wyjątek stanowią imprezy nad jeziorem lub przy basenie. Deszcz również nie jest pożądany.

2. Menu – na menu wybierajmy takie przystawki, dania i napoje, które dobrze zniosą podwyższone temperatury na zewnątrz. Ciasta z kremem, majonez i ociekające tłuszczem potrawy nie nadają się do letniego menu. Zamiast tego wybierzmy większe ilości warzyw i owoców, kruche ciasta i ciasteczka. Do wody dodajmy cytrynę i miętę – orzeźwią wodę bez względu na temperaturę, obowiązkowe są też kostki lodu. Uwzględnić trzeba także specjalne siatki chroniące żywność przed dostępem owadów, na rynku jest wiele tego rodzaju eleganckich produktów, które stanowią dodatkową dekorację stołu.

3. Muzyka i nagłośnienie

Dobrej imprezie powinna towarzyszyć odpowiednia oprawa muzyczna. Nie powinno jej braknąć w szczególności na wakacyjnych imprezach. Dobrą zabawę zapewnią gościom aktualne hity muzyczne, jak i te nieco starsze. Jeśli spotykamy się w mniejszym, znanym gronie można wybrać coś znanego i lubianego przez wszystkich. Do nagłośnienia niewielkiej imprezy na powietrzu wystarczy niezbyt zaawansowany sprzęt nagłaśniający. W przypadku jego braku bez problemu wypożyczymy go w gminie, teatrze lub od firmy zajmującej się nagłośnieniem, a koszt tego rodzaju najmu nie jest zbyt wygórowany.

4. Oświetlenie po zmroku

Imprezy w plenerze mają to do siebie, że lubią przeciągnąć się do późnych godzin wieczornych. Okoliczność ta nie może zostać pominięta w trakcie planowania miejsca do biesiadowania. Pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju zamknięte świeczniki, girlandy ledowe, czy latarenki. Nie tylko oświetlą, lecz także dodadzą przytulnego klimatu.

5. Zapewnienie komfortu gości

Polskie lato charakteryzuje okoliczność, że po zmroku temperatura może znacząco się obniżyć. By goście nie zmarzli, można zawczasu przygotować polarowe koce, będą stanowiły dobrą ochronę przed chłodem. Utrapieniem są także komary, lecz i na nie jest rada. W celu ochrony przed pogryzieniem wykorzystać można repelenty, najlepiej w postaci nieco oddalonego od stołu oświetlenia.

Po przygotowaniu pleneru i menu pozostaje tylko dobrze się bawić.

bard