Wakacyjne wydarzenia

Czy grill z przyjaciółmi może być evetem?

Polacy kochają grillowanie. Wraz z nastaniem pierwszych ciepłych dni, rozpalają grille. Na imprezę grillową dobre jest prawie każde miejsce, jednak optymalnym wydaje się być własny kawałek ogródka. Czy spotkanie przy grillu można zamienić w event? Zdecydowanie tak.

Jakie wydarzenie połączyć z grillem?

Grill w gronie przyjaciół może być doskonałą okazją do świętowania. Przy czym okoliczności, które będą powodem do spotkania może być wiele: urodziny, imieniny, zdanie egzaminu na prawo jazdy, czy dostanie się na studia. Każde z tych wydarzeń, jak i wiele innych, może być pretekstem do zabawy przy grillu.

Grillowe menu

Menu na grilla nie jest specjalnie skomplikowane. By zaskoczyć gości warto przygotować jakieś bardziej wyszukane dodatki, na przykład oryginalny sos do mięsa czy sałatkę. Oczywiście w menu należy uwzględnić tych, którzy są na różnorodnych dietach. Alkoholem towarzyszącym potrawom pieczonym może być cydr lub lekkie piwo.

Dodatkowe atrakcje

Dodatkowymi atrakcjami dla gości mogą być gry i zabawy. Jeśli na imprezie będą dzieci warto pokusić się o przygotowanie takich, w których będą mogły uczestniczyć wraz z dorosłymi.

Przygotowując spotkanie przy grillu pamiętać trzeba o ekologicznych naczyniach i sztućcach, jeśli nie korzystamy z tradycyjnych. Na rynku dostępna jest szeroka gama ekologicznej zastawy stołowej dedykowanej do grillowania i bezpiecznego przechowywania gorących mięs. Podobnie nakrycie stołu powinno być jak najmniej kłopotliwe i umożliwić szybkie wytarcie, gdy stół pobrudzi się jedzeniem. W ofercie sklepów mamy do wyboru wiele ścieralnych i wodoodpornych obrusów. Zdecydowanie niemodne jest stosowanie nakryć jednorazowego użytku, które nie uwzględniają biodegradowalności. Gdy wszystko gotowe, pozostaje tylko dobrze się bawić.

bard