Rodzaje eventów

Lekko przez świat

Każdy z nas przemierza świat. Od świtu do późnego wieczora, w domu, w pracy, w szkole, pokonujemy dystanse, aby osiągnąć cel. Zabiegani dniem codziennym nawet nie zdajemy sobie często sprawy ile kilometrów mamy za sobą w danym dniu. Dziennie przeciętnie człowiek robi 5 – 10 km, a nasze stopy w trakcie zwykłego dnia przenoszą ok. 2500 ton obciążenia, przy osobie ważącej ok. 70 kilogramów. Nie ważne, czy chodzimy, biegamy, tańczymy, to właśnie dzięki stopom możemy sprawić, że dzień będzie udany. Stopy są niezwykle ważne dla każdego z nas, a żeby przejść lekko przez świat dajmy im to co najlepsze, czyli dobre buty!

Dobrze dopasowany but

Jakie buty będą najlepsze?

Według doktora Liebermana , kierownika Wydziału Biologii Ewolucyjnej Człowieka na Uniwersytecie Harvarda, najlepiej chodzić boso, dając mięśniom stóp możliwość mniejszego obciążenia. Mając jednak na uwadze, że nie jest to możliwe, należy wybierać najlepszą opcję. Wygoda w noszeniu, dopasowanie do sytuacji, w których jesteśmy, to ważne czynniki w doborze obuwia.

Idealne buty to buty skórzane, które pozwalają stopie oddychać. Takie, aby nie obciążały stawów,

kolan i nie sprawiały problemów z samopoczuciem. Dobrym rozwiązaniem będą również buty z dobrze wyselekcjonowanych materiałów syntetycznych, o właściwym profilu zapewniającym idealne ułożenie stopy. Odciski od źle dopasowanych butów miał niemal każdy i aby zapobiec ich powstawaniu zwracajmy uwagę na kształt butów, materiał, z jakiego są zrobione i wyprofilowanie łuku.

Buty wysokiej jakości, to buty, w których producent zadba o rodzaj podeszwy: a dbając o nasze stopy zastosuje najlepsze materiały do ich wykonania. Myśląc o własnych stopach i wygodzie wybierając buty firmy Rieker, które cechują się wyrafinowanym designem i są przemyślane, mamy pewność wygody chodzenia. Modele z podeszwą z poliuretanu dają wyjątkowy komfort lekkości i elastyczności. Cecha przeciwpoślizgowa to dodatkowa zaleta obuwia. Nie ważne, czy kupujemy buty na trening, spacer, do pracy czy też do wycieczek górskich, najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo.

Buty zaprojektowane z finezją

Wchodząc do sklepu często patrzymy przede wszystkim na kształt, kolor i przeznaczenie butów. Pory roku wymagają, aby nasze stopy były odpowiednio chronione przed warunkami pogodowymi, więc aby czuć się wytwornie na każdą okazję, szukajmy butów praktycznych i stworzonych z myślą o ich użytkowniku. Ergonomia obuwia jest wyznacznikiem powodzenia dobrego producenta, bo jeśli kupimy obuwie, które idealnie pasuje i jest komfortowe, zawsze będziemy wracać po daną markę przy wyborze nowych butów. Dlatego też firmy starają się dać klientowi jak najlepszy produkt, a designerzy pracują nad coraz to nowszymi liniami i stylistyką. Finezja różnorodności zawsze wyróżnia jedną markę od wielu innych, dając nam duży wybór obuwia na każdą okazję. Współczesny dzień, to dzień pełen wrażeń, przemykających szybko obrazów, a my musimy nadążyć za każdą chwilą. Aby rozpocząć dzień z uśmiechem, zaraz po wypiciu pysznej kawy lub innego napoju dajmy sobie radość wkładania ładnych butów. Wychodząc z domu, pozwólmy oczom cieszyć się widokiem tych o świetnej linii i kolorze, który lubimy. Takich, które pozwolą “zrobić” nam ten dzień wyjątkowym!

bard